Revolvingový úvěr je krátkodobý typ úvěrů, který lze obnovovat. Odtud také vznikl samotný název revolvingový úvěr. V článku se dozvíte více o samotných revolvingových úvěrech.

Revolvingový úvěr se může obnovovat

Revolvingový úvěr je využíván hlavně, proto že je jej možné obnovovat. Vezmete si tedy malý krátkodobý úvěr a po čase si ho můžete obnovit (jakoby vzít znova bez vyřízování). Některým lidem se může právě obnovování úvěru hodně hodit a tak využívají právě tento typ úvěrů.

Revolvingový úvěr je určen hlavně pro firmy a podnikatele

Revolvingový úvěr je určen hlavně pro firmy a podnikatele. Revolvingový úvěr slouží podniku k získání peňez pomocí půjčky. Ručí za ně pomocí svých závazků (neproplacené faktury). Díky tomu mohou firmy získat peníze ještě před tím než jim na bankovní účet budou proplaceny faktury. Splatnost faktur se v krizi hodně prodloužila a tak má hodně firem finanční problémy a musejí využít revolvingový úvěr.

Revolvingový úvěr je účelový

Revolvingový úvěr je účelový úvěr, takže firma musí peníze využít na smluvený účel. Většinou na nákup dalšího nového zboží, nového materiálu, nového vybavení do firmy. Pro firmy by měl revolvingový úvěr sloužit především jako krátkodobé financování v případech kdy mají firmy problémy s hotovými peňezi. Pak se hodí právě revolvingový úvěr.

Revolvingový úvěr nabízejí nebankovní společnosti i pro běžné lidí

Některé nebankovní společnosti v České republice mají ve svých nabídkách revolvingový úvěr, který je určen pro běžné lidi (fyzické osoby). U nebankovních společností je tento úvěr často neúčelový, takže peníze můžete použít opravdu na cokoliv. Je třeba si však dát pozor na podmínky ve smlouvě a také na případně automatické obnovování revolvingového úvěru.